Elektromobily

Naše společnost se zabývá poradenstvím v oblasti elektromobility, dále dovozem a servisem elektromobilů.

Elektromobil Tazzari -

Nejekonomičtější forma dopravy -  prostřednictvím nejnižších nákladů na údržbu umožňuje Tazzari jízdu skoro zadarmo. Musíte akorát počítat s vyššími sekundárními náklady, v případě, že máte rádi něžné pohlaví.
V praxi to znamená, že Vám budou skákat slečny sami do auta a Vaše konto se Vám může velice rychle snížit...

1, Kvalitní elektromobil nepotřebuje následující části:

palivovou nádrž, palivové čerpadlo, vstřikování paliva, palivový filtr, olej, olejový filtr, olejové čerpadlo, čidlo tlaku oleje, vodní chlazení, vzduchový filtr, výfuk, turbodmychadlo, katalyzátor, rozvodový řemen, ventily, písty, válce, kliková hřídel, setrvačník, spojka, převodovka, diferenciál, startér, svíčky, zapalování, rozdělovač.

Všechny výše uvedené věci se u klasického auta mohou pokazit, nebo se zákonitě opotřebují a potřebují vyměňovat.


2, Porovnání ekvivalentních dílů elektromobilu a auta se spalovacím motorem:

- Alternátor spalovacího auta je svou složitostí identický s elektromotorem sloužícím k pohonu i brzdění elektromobilu. Hlavní rozdíl je jen v rozměrech.
- Akumulátor elektromobilu není o nic složitější než startovací akumulátor u spalovacího motoru a díky novým technologiím na bázi Lithia je bezúdržbový a jeho životnost je několikanásobná. Hlavním rozdílem jsou rozměry a cena.
- Řídící elektronika elektromotoru není složitější než u auta se spalovacím motorem s ABS a ESP. Opět je hlavním rozdílem rozměr.
- Jediná věc kterou auto se spalovacím motorem nepotřebuje a elektromobil to má, je konektor a elektronika pro nabíjení akumulátoru ze zásuvky.

V Tazzari Zero "Special Edition" série obtíže první generace již odpadají. Tento model Tazzari je zcela vyjímečný.

Elektromobil - Nissan Leaf

Elektromobil Tazzari - fotogalerie

Elektromobil Peugeot - fotogalerie